Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Reakce na Facebookové komentáře k dění v obci

Reakce na Facebookové komentáře k dění v obci
Komentáře

Přidat komentář
 • 24. 10. 2019 14:48
  Mašková L.
  vlastnictví

  Dobrý den,
  „A“ – děsivý stav silnic – Hrubínova, Pražská, Újezdská a Neveklovská

  v příspěvku píšete, že
  B“- opravdu nám to není „ukradený“, ale tyto silnice nejsou městyse. Patří
  Středočeskému kraji a spravuje je Krajská správa a údržba komunikací.
  Dle KN jsou Neveklovská p.č.869/1, Újezdská p.č.112/1, Hrubínova p.č. 1056/1 ve vlastnickém právu Městys Netvořice.
  Ve vlastnictví Stř.kraje se správou KSÚS je Pražská a Břežanská.
  Tak teď už tomu opravdu nerozumím.


 • 24. 10. 2019 17:31
  Fulínová I.
  Re: vlastnictví

  Vysvětlení k dotazu: z výpisu KN se dozvíte, kdo je vlastníkem pozemku pod silnicí (komunikací), nikoli kdo je vlastníkem tělesa komunikace/silnice. Těleso komunikace tzn. silnici ve Vámi vypsaných případech vlastní KÚ Středočeského kraje resp.KSÚS. Je to stejné jako u místních komunikací. Komunikace vlastní městys, ale ne všechny pozemky pod komunikacemi jsou ve vlastnictví městyse. Snad je to takto srozumitelné. Pokud ne, ptejte se dál.


 • 24. 10. 2019 18:14
  Mašková
  Re: vlastnictví

  Děkuji za vysvětlení


 • 24. 10. 2019 20:36
  Pavlísková
  Jen názor

  Vždycky se ozvou jen ti nespokojení. Hlavně ti,co ještě nic nepředvedli. Ti spokojení mlčí. Dělat něco pro lidi je veelmi nevděčné. Držím pěsti...


 • 25. 10. 2019 0:12
  Polreich Pavel
  Oprava silnice č.105

  Nevím jakou má obec možnost rozhodovat v souvislosti s opravou silnice, že nás upozorňují na opravy komunikací v obci, což je způsobeno výstavbou kanalizace, to všichni chápeme, ale proč se tři kilometry silnice od křižovatky na Maskovice po křižovatku na Tuchyň mají opravovat půl roku? V loňské roce byla od 19.3 do listopadu uzavřena silnice na Kamenný Přívoz. V době uzavírky se jezdilo přes Maskovice na Krňany, ale asi to bylo málo, tak se začala opravovat silnice i tam. Nezdá se vám, že oprava tří kilometru silnice trvá až nekonečně dlouho, mě ano, hlavně když vidím, co se tam dělá. Na křižovatce na Maskovice, se pokládají odvodňovací žlaby, které jsou nad úrovní vozovky a vedou do svahu, je možné, že budou odvádět vodu z polí na silnici. Tím nechci říct, že by projektanti udělali nějakou chybu. Jen se divím, jak je možné opravovat tři kilometry silnice půl roku? Smutné na tom je, že Policie České republiky, dokázala pokutovat místní obyvatele za vjezd od Maskovské křižovatky do Netvořic. Za tu dobu, co tam byl položen nový asfaltový povrch, se nic nezměnilo, jen byl po dvou měsících vjezd do Netvořic povolen. Zákaz vjezdu se hlídal policií pouze od pondělí do čtvrtka, přes víkend jezdili auta, až na Všetice a vše prošlo v pořádku. Sám jsem cestou ze Všetic potkal nejméně pět aut, které zákaz ignorovali. Nemyslíte, že by mohla mít i obec možnost v rozhodování a opravách a uzavírkách okolních vozovek? Když jsem to spočítal, tak mi jen loňská uzavírka Kamenného přívozu stála min. 3500,- Kč. Teď půl roku nesmíme jezdit směrem na Neveklov, nemyslíte, že by se už nad tím mohl někdo zamyslet? Díry v komunikaci v naší obci, jsou jen paradox, tím si jen ničíme auta, ale objížďky nás stojí spoustu peněz a jak je vidět, dostane to firma, které je úplně jedno, že tisíce lidí najede o desítky kilometrů víc, což odpovídá značení objížďky na Neveklov. V Kamenném Přívozu nebyla značená žádná objížďka, ale na Maskovské křižovatce byla směrovka zpět na Krňany, proč si nezajet pět kilometrů navíc, z naší kapsy to nejde. U odbočky na Lešany byla zakrytá značka na Netvořice a Neveklov černým igelitem, který po možnosti vjezdu do Netvořic sundali, ale stejně po příjezdu k Maskovské křižovatce řidiči zjistí, že na Neveklov nemůžou a musí se vracet na Krňany. Prostě je vidět, že o opravách a uzavírkách silnic rozhodují odborníci a je jim úplně jedno, že tím tahají peníze z nás všech. S pozdravem Polreich Pavel


 • 25. 10. 2019 9:06
  Fulínová I.
  Re: Oprava silnice č.105

  Naše rozhodovací možnosti ve vztahu k opravám silnice č.105 jsou zcela minimální, resp. vůbec žádné. Plánování oprav této komunikace bylo a je v kompetenci Kraské a údržby silnic. My jsme se o této opravě dověděli až při projednávání stavebního povolení, kde jsme důrazně upozorňovali na to, že ve stejném termínu, ve kterém dojde k opravám silnice č.105, budeme mít rozkopané celé Netvořice. Z tohoto důvodu jsme při projednávání nechali zaprotokolovat, že objízdná trasa přes Netvořice je nepřípustná. Důvodem byly plánované uzavírky v obci při výstavbě kanalizace a s tím související zhoršený stav vozovek. Upozorňovali jsme i na to, že bude velmi složité stanovit objízdné trasy tak, aby se naši občané "do" a "z" Netvořic vůbec někam dostali a neobjížděli půl okresu. S našim názorem se ztotožňoval i provozovatel autobusové dopravy, protože i pro ně tato uzavírka znamenala velké komplikace v zajištění obslužnosti dotčených obcí. Naše námitky vzali na vědomí, ale bylo nám sděleno, že tato stavba má prioritu, protože na ni bylo uvolněno bezmála 34.000.000,- Kč včetně dotace z EU. Přestože objízdná trasa přes Netvořice nevedla, tak veškerá vozidla stavby projížděla přes naši obec k mezideponii na Vojtěchově, a to přes náš výslovný nesouhlas (zakázat to nemůžeme). Tuto skutečnost řešíme s KSÚS jako investorem stavby. Víme, že vyznačení objízdných tras bylo v některých případech nedostatečné a špatné, ale i přes naše opakovaná upozornění k žádné nápravě nedošlo. V naší pravomoci bohužel není značení jakkoliv měnit. Jediné, co se nám povedlo vybojovat bylo to, že se předčasně otevřela část silnice mezi benzinovou pumpou a maskovickou křižovatkou pro obousměrný provoz.
  Podle posledních infomací by se uzávěra měla prodloužit do 30.11.2019. Důvodem pro prodloužení stavby bylo údajně nedodání žlabovek, které jsou pokládány podél silnice a vedou, dle našeho názoru, "do nikam". Z tohoto důvodu není tedy možné stavbu zkolaudovat. Od 1.11.2019 bude ale komunikace již obousměrně průjezdná s omezením rychlosti na 30 km/hod. I my doufáme, že tato firma další opravy silnic v našem okolí nebude realizovat. Nicméně již teď víme, že se do výběrového řízení na opravu krajských komunikací v naší obci přihlásila, takže se můžeme pouze "modlit", aby se nestala vítězem.


 • 25. 10. 2019 0:25
  Polreich Pavel
  Oprava silnice č.105

  Jen pevně doufám, že tato firma nebude opravovat zbytek silnice směrem na Kamenný Přívoz, nebo bude objížďka trvat další tři roky